Cesty s vozy Avia

Věděli jste, že vozidla Avia se v minulosti zúčastnily mnoha zajímavých expedic, například horolezeckých do Himálaje či Karákorámu? Nebo že kola letňanských vozidel brázdila města i pouště v severní Africe ?

Tyto expedice dokonce pokračují i do dnešních dnů! I v současnosti podnikají nadšenci výpravy do Evropy a Asie s pomocí obytných, nebo upravených vozidel Avia a Avia furgon. Expedice Aviou s vozem A30 z roku 1974 procestovala nejen Evropu, ale i Jižní Ameriku! Naši další přátelé dodnes jezdí s hasičskou Avií A31 a furgonem A21T na výpravy po Evropě, na Balkán i na Island.

Jedním z těchto dobrodruhů je i jeden ze zakladatelů muzea Avií Ivan, který se svým furgonem A21T procestoval  Evropu až po Turecko v roce 2020, na konci bžezna 2023 pak projel Slovensko, Ukrajinu a Moldavsko včetně Podněstří. Po celou cestu mu letňanské vozidlo bylo věrným společníkem, fungujícím bez závad. Cestovatelské furgony jsou pochopitelně součástí expozice muzea.